| Anonimul151 a întrebat:

Ni s-a spus la ora de matematica și română ca în ianuarie - februarie e posibil să avem simulare de bac ca cei de a 12 a. E adevărat? Există așa ceva?

La matematică se insistă extrem de mult pe teste de antrenament. Iar la română din operele literare care pot cădea la bac.

La clasa a 12 a știu că există simulări. La a 11 a, dacă nu mă înșel au existat dar acum câțiva ani. Dar după s-au scos. Și nu s-au mai dat...

Se vor băga din nou din acest an școlar?

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Programa si structura anului scolar e prost facuta, poate nu va ramane asa si se da in februarie sau martie cum este normal! Dar Ligia Deca nu mi se pare prea diferita de Anisie sau Campeanu

| Anonimul151 explică (pentru LisaJulie):

Din păcate da, este o structură foarte prost făcută. Dar așa a fost de mulți ani.

Și da, nu prea e diferită față de Anisie sau Câmpeanu, din contră e la fel. Efectiv nu înțeleg cum pot să pună doar oameni de genul asta în conducerea unui minister, care totuși e extrem de important.

Dar... din păcate noi nu avem ce face. Noi suntem elevi, de care ei își bat joc cum vor ei, modifică cum vor ei programa, ne dau peste cap cu toate modificările lor.

| popapopica a răspuns:

Ca e sau nu e in programa, nu va strica un antrenament ca asta. Din contra, va pregateste bine.
Daca directiunea a decis asa inseamna ca este o scoala buna.