| UWotM8 a întrebat:

Notele din liceu se pun la ceva in afara de trecerea clasei (bacalaureat; admitere la facultate)?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da. Uneori media din liceu per total sau media din liceu la anumite materii este necesara pentru admiterea la facultate. Cu cat ai mediile mai mari in liceu cu atat ai sanse sa prinzi locul la facultatea la care doresti, dar mai ales sa prinzi locul la buget. Asta este valabil pentru facultatile la care se intra pe baza de dosar sau dosar+admitere.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La anumite facultati se cere media anilor de liceu sau media la o anume materie din timpul liceului

| alexs99 a răspuns:

Da,la unele facultati conteaza si media din liceu, ca al doilea criteriu dupa nota de la BAC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic altceva. Dar este suficient, nu crezi?

| mihaelaalol a răspuns:

Din cate stiu eu, nu.big grin