| AvalohAlyn a întrebat:

Nu credeti ca e inutil pentru viata aproape tot ce se invata la scoala?

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Exista unele lucruri utile invatate la scoala, cam pana in clasa a 6-a. Dupa asta, probabil ca nu vei mai folosi/tine minte nici 5% din ce ai invatat. Si poti invata si singur, nu iti trebuie scoala.

8 răspunsuri:
| Ollly a răspuns:

Dupa parerea mea, nu.
Avem mare nevoie de cunostintele pe care le acumulam in cadrul lectiilor scolare, acum nu-ti dai seama si ti se pare plictisitor, dar cind vei fi matur, aceste cunostinte te vor ajuta, si-ti vei da seama ca nu degeaba ai mers la scoala happy Multumesc!

| Adiii23 a răspuns:

Eu cred asta. Oricum cand o sa termin scoala nu o sa imi aduc aminte aproape nimic din ce am invatat la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Unele lucruri sunt chiar ok.Altele nu sunt chiar asta folositoare in viata dar asta e programa si trebuie sa ne dam dupa ea.Cand vom fi adulti sunt sigur ca 60% nu le vom aplica in viata sau o sa le uitam.In alte tari alegi tu materiile pe care sa le faci.Iar dupa ce treci de liceu primesti oferte de la facultati..nu trebuie sa umbli tu cu miloaga.Asta e...Bafta

| sweetnov a răspuns:

Si ce ti-ar fi tie asa util in viata de nu te invata la scoala macar o parte?

| PeFuga a răspuns:

Credeam asta cand eram mica, dar in timp am constatat ca ceea ce se invata in scoala (mai ales pana la clasa a 8-a) se numeste cultura generala si nu iti va strica...

| Pricked a răspuns:

Deloc.
Sa-ntepenesti in ignoranta e cam revoltator.