| Iunona a întrebat:

Nu imi amintesc exact numele pictorului care dorind sa picteze intr-o capela chipul lui Iisus a ales un tanar foarte frumos de pe strada, l-a folosit drept model si peste ani cand dorea sa il picteze pe diavol a folosit acelasi tanar (cel care in tinerete i-a pozat drept model pentru Iisus dar din cauza viciilor arata acum...ca dracu si nu l-a recunoscut). Stie cineva numele acestui pictor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut mana! Ma numesc Gigi Rapidul si menirea mea pe Terra este sa satisfac setea de cunoastere a tinerelor profesoare de japoneza, moarte de foame prin invatamantul romanesc... Bine, asta cand nu beau ca porku'!
Acum fiind nitel baut, m-am apucat sa citesc Coelho. Tot citind eu Coelho, am dat de un blog, nu de alta, dar eram curios sa vad cu ochii mei una din smecheriile expuse. Oare asta vroiai sa vezi si tu? Vai, ce ne potrivim! Eu beat mort si tu moarta de foamea cunoasterii!
Da, deci ala e Leonardo de il cauti tu, si normal ca pictura este Cina cea de taina, pana si Tom Hanks stie asta, din film...
http://stitchintimesaves9.wordpress.com/2010/05/11/good-and-evil/

| Iunona explică (pentru anonim_4396):

Nu,din pacate nu este cea ce cautam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Iunona):

crying