anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce Romania isi pune problema doar cum sa intram in spatiul shengen, cu "fata", cu "dosul", cu "lateralul"? Romania a intrat in spasme datorita faptului ca nu o sa putem intra in Shengen. Adevarata intrebare nu e cum sa intram in shengen, ci de ce? Care ar fi motivele? Sa ajuns in asa stare incat Romania si Europa au opinii contradictorii, antitezice; suntem chiar neputiinciosi sa supravietuim? Avem oare nevoie de a treia mana, al treilea picior, al treilea ochi, de a treia ureche?! Ipocriti, orgoliosi, acestia sunt conducatorii intregii lumi. Am ajuns sa ne milogic in fata turcului, in fata neamtului, in fata lumii pentru a fi mana lor dreapta? Carui fapt serveste aceasta uniune? Cel pe care puterile lumii il lauda ii bun, cel pe care il critica ii rau. Romania a fost dupa parerea mea cea mai rau sifonata tara din toate timpurile, am impresia ca scopul Romaniei este acesta, de a suporta din ce in ce mai multe, insa de la o vreme incoace Romania a fost inveninata. Sincer, as trage toata clasa politica in teapa! Sunt scarbit peste masura de atitudinea romanilor.

1 răspuns:
| AdrianBica a răspuns:

Greseala de rigoare, a fost intentionata.