| Iusty15 a întrebat:

Nu ma duce capul la matematica, sunt in clasa a x-a si am realizat ca am niste goluri maricele.Matematica pentru mine e indescifrabila cum as putea sa mai recuperez cate ceva din moment ce eu nu retin nimic la aceasta materie?

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Mananca alimente care sa stimuleze activitatea sangelui la nivelul creierului. Alimente ca afinele sau alunele in coaja. Stiu de aceste lucruri din niste articole pe internet. Nu recomand pastilele pentru memorie.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastile de memorie sau fa pregatire la matematica

| Anysya12 a răspuns:

Exista pastile de memorie. O prietena de-a mea ia acele pastile si zice ca o ajuta. Poti incerca in acelasi timp sa te duci si la meditatii, sau sa incerci singur acasa ca niste exercitii mai usoare din clasele anterioare ca sa te mai dezmortesti un pic. Funda? big grin