| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce liceu sa aleg.am media 9.48 si eu initial vroiam la lazar ca stiu pe multa lume si inveti cat de cat si ai si viata, dar cu media asta nu am cum sa intrusadsi acum nu prea stiu ce sa fac.la creanga inata o ruda ddea mea.mrg nu le am cu rudenia cred ca e verisor ceva si eu ma inteleg supermega bine cu el adica am iesit zilnic cu el si prietenii lui din liceu si ii stiu pe mai multi si chiar sunt f. de treba nu aveau nici fite si una a ajuns sa fie una din cele mai bune prietene ale mele...dar la creanga se intra cu 8 si ceva si parintilor nu prea le convine si nu stiu ei zic k invata cat de cat dar mrg nu au vazut cum e in alte licee.si nu stiu daca ar trebui sa ma duc la cantemir, sincai sau cosbuc in loc de astea pentru ca media e mai mare si se primesc mai multe burse... daca ziceti k ar trebui sa aleg unul din alea trei va rog specificati si care.va dau funda si vot:X:X:X

Răspuns Câştigător
| RainOfColors a răspuns:

Cosbuc. Pentru ca se organizeaza multe activitati si cercuri pe diferite teme. Nu e un liceu "de fite". Si e bilingv, ceea ce te va ajuta foarte mult pe viitor, in ultima vreme vorbirea limbei engleze fiind foarte importanta. Daca ai dat proba de bilingv pe la inceputul lui iunie, nu vei avea vreo problema cu intrarea la acest liceu. Dupa parerea mea este cel mai bun dintre cele trei. Pe ce profil ai vrea? Daca te hotarasti la Cosbuc da-mi si mie un mesaj privat, vrea si sora mea la Cosbuc si poate mai vorbiti. big grin
Succes!

| xlollypop a răspuns (pentru RainOfColors):

Lasa-mi id-ul pe privat:*

2 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Limbii* scuze.big grin