| Dedozaurul1 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria corecta dar oricum.
S-a intamplat sa raman corigent la o singura materie, respectiv fizica, si stiu ca trebuie sa dau corigenta la vara dar nu stiu ce se intampla daca nu iau corigenta.
Daca nu iau corigenta, pot ramane repetent?

3 răspunsuri:
| Irina0797 a răspuns:

Din păcate da, daca nu iei corigența sau nu te prezinți la corigenta profesorul te pica si vei repeta anul. Este o situație dificilă, dar nu te descuraja, profesorii nu au in plan sa te lase repetent vor doar sa vada ca ai învățat cate ceva.Desigur ca daca refuzi sa înveți/nu te prezinți la corigența ei vor fi nevoiți sa te lase repetent, dar altfel daca vei depune puțin efort si le vei demonstra profesorilor ca îți doresti sa treci si ai muncit pentru asta totul va merge bine. Multă baftă!

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, eu știam că examenul de corigență se dă toamna înainte de începerea anului școlar. Dacă pici corigenta s-ar putea să rămâi repetent.

| ioana748 a răspuns:

Da,daca nu iei corigenta ramai repetent.