| Jambooja a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit tocmai bine categoria care sa se potriveasca cu intrebarea mea, dar sa o scurtam astfel:
Ma intereseaza parerea tuturor in urmatorul caz.
La miezul noptii, putin trecut de ora 12, prietenul isi suna iubita sa vada daca a ajuns acasa de la prietena ei. Aceasta ii spune ca inca e acolo si urmeaza sa plece in curand cu un taxiu acasa. Prietenul se ofera sa vina cu masina personala sa o duca el acasa afirmand: "E prea tarziu si nu vreau sa te las sa mergi cu un taxiu noaptea". Cand ajunge acasa la ea, iar aceasta se pregatea sa plece, el o intreaba: "Pot sa-ti pun o intrebare fara sa te superi? Daca era sa vii cu taxiul il plateai, nu? Pe mine de ce nu m-ai intrebat daca vreau sa imi platesti drumul? Intreb fara a bate vreun apropo." Apoi aceasta se uita cumva deranjata la el si ii zice: "Nu mi se pare normal sa platesc atata timp cat tu te-ai oferit sa vii sa ma iei si sa ma duci acasa. Daca era sa te fi rugat eu sa vii sa ma iei atunci sa zicem ca poate te-as fi intrebat."

INTREBARE (si de fundita daca vreti): CUM VI SE PARE RASPUNSUL FETEI? ARE DREPTATE?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuIasi93 a răspuns:

RASPUNS : Baiatul e un dobitoc! happy

| Jambooja explică (pentru ClaudiuIasi93):

Fi mai explicit din ce punct de vedere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jambooja):

Scuze dar nu e normal ca iubitul sa ceara bani la iubita mai, pe cat a dus-o acasa.El trebuie s-o duca mereu, eventual cere un sarut, o partida de sex dar nu bani de drum.

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Raspunsul fetei mi se pare destul de ok, in schimb intrebarea baiatului (prietenul!) mi se pare de-a dreptul meschina si ciudata. Meschina era si daca ar fi facut drumul la rugamintea ei, dar oferindu-se el... e ciudat. Ma intreb daca i-a oferit vreodata un buchet de flori.

| Jambooja explică:

Raspundeti stric pe intrebare. E normal ce a raspuns fata? Nu va duceti asupra baiatului. Ne axam doar pe fata si ce a zis.

| Jambooja explică:

Multumesc tuturor pentru intrebari. As vrea sa va premiez pe toti cu o funda, insa din pacate merge doar una. Multumiri celor care au raspuns inca o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mi se pare normal raspunsul fetei. Asta ca raspuns.Dar am o intrebare: prieteni si iubiti dupa cate ai scris, aceasta discutie e normala intre doi iubiti? Cum adica sa platesti iubitul si de ce sa intrebe iubitul asa ceva? Doar in gluma, accept.

| Laura927 a răspuns:

Nu cred ca a răspuns corect.
Corect ar fi fost ca după întrebarea pe care i-a fost adresată, trebuia sa scoată bani din portofel, sa ii zică multumesc frumos de drum si sa plece in casa.
Bineînțeles după sa nu mai vorbească cu el si sa încheie " relația "
Eu asta as fi facut!

| Laura927 a răspuns:

Tu ce crezi ca ar fi normal?