| Muscatron a întrebat:

Nu stiu fizica aproape deloc dar pot citi carti despre fizica cuantica?

3 răspunsuri:
| Mariana155 a răspuns:

Faptul ca nu sti fizica nu influenteaza faptul ca nu poti citi carti despre fizica doar ca nu vei intelege nimic.

| mixxjim a răspuns:

Daca nu incerci nu ai de unde sa stii happy exista si pe net tot felul de articole si informatii de popularizare, adica accesibile oarecum oricui, cele care sunt sa spunem "profesionale", de cercetare etc. destinate fizicienilor care se ocupa cu acest domeniu au multe chestii de fizica. deci incearca si citeste, citeste de pe net, ia de pe la biblioteca daca gasesti ceva, cine stie, poate asta o sa-ti deschida si pofta pentru fizica "pamanteana" happy

| Belciu a răspuns:

E greu de inteles fizica cuantica fara o baza serioasa, atat la fizica cat si la matematica. Incepi cu studiul notiunilor de baza. Lucrarile de popularizare nu prea ajuta, daca vrei sa devii specialist. Poate doar de amuzament.