| aiurea231223 a întrebat:

O intrebare pentru elevii de clasa a XII-a, ca sa ma lamuresc si eu. Am maivazut in cateva locuri pusa aceasta intrebare dar nu m-am lamurit ( in special ca pe cateva siteuri se mai si certau ). Ce anume credeti ca v-a pica la partea a 3-a, la bac, anul acesta? Crede-ti intr-adevar ca v-a pica poezia avand in vedere ca nu s-a mai dat de 12 ani? Sau din ce s-au dat in anii trecuti ce anume credeti ca ne v-a pica?

4 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Sympathy, iti doresc sa stii foarte bine la examene si sa inchei Bacul cu note cat mai bune. Iti doresc mult succes si la admiterea la facultate. Bafta multa si sper sa devii studenta la profilul pe care il doresti!

| Vali2012 a răspuns:

Cred ca ai vrut sa intrebi ce va fi la partea a treia la romana...ca la mate/istorie sau alte materii ar fi cam greu cu poezia. Problema pe care o vad la tine este ca la romana cu siguranta ai probleme, indiferent ce ti-ar pica. Ai grija la ortografie, "v-a pica" se scrie corect "va" si nu e numai atat, mai ai si alte greseli care nu sunt datorate tastaturii.

| aiurea231223 explică (pentru Vali2012):

La romana ma refeream, am uitat sa specific laughing

| aiurea231223 explică (pentru Vali2012):

Multumesc mult pentru ingrijorarea ta, dar sa stii ca la romana nu am probleme de ortografie in momentul in care abordez un subiect in mod clasic ( cu pixul in mana) si in plus nu asta am intrebat, am vrut sa stiu din curiozitate la partea a 3-a ce cred altii ca o sa pice nu daca o sa am sau nu probleme happy