| zggrr123 a întrebat:

O lista (lunga, completa) de cuvinte romanesti din limba latina unde as putea gasi? Nu exista o asemenea lista de cuvinte pe internet? Am cautat pe google(si pe bing) si imi arata alte siteuri, inteleg rezumate, text lung. dar unde este lista de cuvinte?

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar fi si greu sa gasesti asemenea lista, pentru ca e, intr-adevar, foarte lunga.
Mai usor ar fi sa cauti liste de cuvinte romanesti care NU provin din latina.

| corolav a răspuns:

Ia un dicționar latin - român și caută.