| SarahParker a întrebat:

Off TPU, maine am teza la lb romana, sunt clasa a 6-a, sem 1 deci cine stie de unde pot face rost de modele de teza, e urgent, cine imi zice un site bun si sa raspunda repede

Răspuns Câştigător
| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Hai ca iti spun ce mi-a dat mie la teza-n clasa a 6-a.1 Despartiti in silabe.2-Derivare,Compunere.3-Da-ti sinonime.4-Ce functie sintactica au urmatoarele cuvinte.5-Extrage-ti din text 3 figuri de stil.6-Valoarea morfologica.7-O cumpunere

| malina14 a răspuns (pentru MyFavoriteAvatar):

Cum e la 4 ca asa am dat noi azi teza si vreau sa vad daca e bine
cuvintele erau:matasoasa etc

4 răspunsuri:
| Pisique a răspuns:

Eu când eram în clasa a 6 a ne făcea domnul diriginte tezele.

| sexymamy a răspuns:

Edu.ro big grin

| CatalinaAlexandra2000 a răspuns:

Didacti.ro