| Moon1234 a întrebat:

"Olimpicii de nivel național cu locurile II, III și mențiune nu se mai pot înscrie la facultate în 2025 fără admitere", ce părere aveți de asta? Vi se pare corect sau nu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa mergi.
Sunt facultati, precum medicina, unde nu s-a intrat niciodata doar cu media de la liceu sau cu o premiere olimpica, ci numai cu examen de admitere.

| LisaJulie a răspuns:

Cred ca vrei sa spui se pot! După părerea mea la unele facultati este necesara admiterea

| kalasnicov22 a răspuns:

Daca sunt asa de buni nu ar trebui sa-si faca probleme.