| manuelaaa a întrebat:

Opinie: cam ce credeti ca se va da maine la olimpiada de romana, la clasa a 7a? >fundabig grin

Răspuns Câştigător
| CarmenAndrada a răspuns:

Probabil sa argumentam ca o anumita opera se incadreaza in genul liric, o compunere in care sa includem cateva expresii iar la gramatica cu siguranta diatezele verbului, mijloacele de imbogatire a vocabularului si functiile sintactice ale catorva parti de vorbire. apropo si eu merg.si inca ceva.din ce judet esti?

4 răspunsuri:
| crystynel23 a răspuns:

Doua tezte in paralel, o compunere care sa porneasca de la un vers ceva... ioi, mi asa frica, m-ar copnsola o funda?puppy dog eyes

| Deyaa2 a răspuns:

Pai.eu sunt pe a 8-a.dar cred ca iti va sa demonstezi ca un text apartine genului liric.sau epic.dar liric sunt mai multe sanse.si o compunere libera despre aceiasi tema... tema va fi natura sau copilaria.din cate cred eu.happy

| Libelle a răspuns:

Două texte în paralel+cerinţe pe baza lor.
O creaţie imaginară şi o compunere în care să argumentezi apartenenţa lor la genul liric sau epic.

| AmyAmaLyAAA a răspuns:

La a7a nu stiu sigur dar stiu ca nu va fi usor! oricum succes!:;