| XxAlexandruxX a întrebat:

Pana la urma se acorda punct si pentru predicativa si subiectiva?

6 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Da.

| Sakura1218 a răspuns:

Da...minstrul interimar al educatiei Liviu Pop a declarat aseară in cadrul emisiunii,, Realitatea la raport,, că ambele variane b si c se vor puncta cu 6 pct.

| MyaMyuka00 a răspuns:

Numai la predicativa. a zis la stiri. mama mea a supraveghiat acolo si stie tot ce se poate sti. daca sucesti putin propozitia e predicativa dar la prima vedere a fost subiectiva. adevarul gol nu se poate sti! Tare ambigue...

| BluishAngel a răspuns (pentru MyaMyuka00):

Subiectiva e raspunsul corect.Nu predicativa, deci pentru subiectiva se dau oricum 6 puncte.

| eumarix a răspuns:

Da