| Fernando9Torres a întrebat:

Pana la urma se vor face cursuri tot online(la facultate)? Iar de început, tot pe 1 oct. o sa înceapă?
O alta întrebare: merg anul 1 și vreau sa știu cam ce șanse sunt sa ma și angajez undeva? Dacă voi ati lucrat, cum ati făcut o(program)?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, domnule

| Frank51 a răspuns:

Of of ce greu este sa cautam pe net.

Inainte cu cateva zile facultatile vor anunta modul in care se reiau cursurile. Doar in localitatile cu rata de imbolnavire peste 3 la 1000 de loc vor face cursurile online, restul vor face fizic(cursurile si seminariile online, laboratoarele fizic), in camine se va tine cont sa existe distanta minima(1.5m-2m habar n-am care este), si se va sta mai putini in camere(in loc de 6 vor sta 4, in loc de 4 vor sta 2, etc).

Gasesti foarte usor munca dar salariile sunt mici daca nu te pricepi la ceva anume(programare, webdesign, o limba straina, un skill ceva), iar programul este foarte incarcat, fara zi libere. Daca se vor face cursurile si seminariile online programul va fi okish si va fi timp si pentru munca astfel incat sa fie confortabil(asta inseamna o zi, maxim 2 zile libere pe sapt).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online frate doar nu riscam sa tusim

| CataCatalin994 a răspuns:

Depinde de in ce scenariu se afla localitatea ta.

Iar in legatura cu angajarea, greu perioada asta.