| Antonies a întrebat:

Pe al doilea semestru o sa ma mut la o scoala auto sa invat mecanica auto. e scoala profesionala. Totusi nu sunt sigur daca am facut alegerea corecta cand am completat fisele de transfer, pot sa devin ceva din asta si sa castig ceva bani din meseria asta, mecanic auto? Sau ce m-as mai putea face ca sa castig bine? Ma refer sa tina cont de carnet, taximetrist, pe tir, transport marfa etc(niste exemple doar, vreau parerile voastre. Vreau sa fie cat mai multe). Multumesc.

1 răspuns:
| Viitorulapropiat a răspuns:

Buna... depinde ce-ti doresti. Sincer sa fiu, nu vad un viitor stralucit din mecanica. Ai putea sa te faci taximetrist, dar stii cum e... trebuie sa faci cele 12 clase. De ce nu te indrepti spre turism si alimentatie sau economic? Sunt licee si cu medii mai mici.