| dey11 a întrebat:

Pe ce criterii se fac clasele la liceu?
Adica suntem 90 de candidati, 3 clase, dar cum ne pun in clasa?
In ordine alfabetica ar fi ciudat >:"`, dupa medie.la fel [ ar trebui echilibrate clasele, banuiesc ]
Altfel, cum?

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cand am intrat eu la liceu s-a pastrat o clasa cu toti cei care facusem generala in aceeasi scoala si pe restul i-a pus aleatoriu in celelalte clase.Nu se poate lua dupa medii pentru ca ar fi o clasa numai de elevi buni si altele de elevi slabi.

| DianaScorpio a răspuns:

Cand va duceti la inscriere, voi precizati fiecare in ce clasa vreti. Si mai este si un functie de medie.

| さいゆき a răspuns:

E simplu
Primul care a intrat va fi in prima clasa, al doilea in a doua clasa, al treilea in a treia clasa, al patrulea in prima clasa, al cincilea in a doua clasa, al saselea in a treia clasa si tot asa.

Ori asa ori o sa le introduca in calculator si se vor alege la intamplare 30 de nume care vor fi in prima clasa, apoi inca 30 din a doua clasa si ce ramane in ultima clasa.

| Narcis2007 a răspuns:

In ordinea mediei

| Narcis2007 a răspuns:

DianaScorpio a dat cel mai bun raspuns!(marculescumihai dupa...eu nu l-am dat completlaughing)

| cristi13 a răspuns:

La "plesneala"
Daa ar exista criterii ar fi o clasa proasta una bunicica si alta f buna...

| dende95 a răspuns:

In ordine alfabetica...si eu am fost asa anul trecut. Daca ai noroc intri in clasa cu cei mai buni. daca nu.Bafta:X

| BETTYNA a răspuns:

Buna,
da o sa fiti cate 30 de copii in clasa adica 3 clase, va pun in clasa aleatoriu ca altfel nu are cum.

| DeDeSimplu a răspuns:

Nu are prea are cum in ordine alfabetica pentru ca nu ar prea fi corect...Eu am intrat prima la filologie, la noi facandu'se 2 clase, iar numele meu incepe cu "T".Nu mi s'ar parea corect sa intru printre ultimii stiind ca am media marehappy

| Slayzor a răspuns:

Dupa medie ma gandeam si eu... dar cre ca doar o sa bage la nimereala XD

| marculescumihai a răspuns:

Se fac in ordinea mediilor (chiar daca nu vor fi echilibrate)