| REZISTANCE a întrebat:

Pe profilul filologie...ce meserii pot ajunge?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai cu liceul nu ai nici o calificare.
Dupa liceu, cu diploma de bacalaureat, poti urma orice facultate, bineinteles daca reusesti la admitere.

| justanotheruser99 a răspuns:

Dupa ce urmezi si o facultate in domeniu poti deveni profesor, avocat, jurist, traducator, ambasador, purtator de cuvant, notar, actor, jurnalist, asistent social, poti lucra in domeniul SRI, Politie... sunt multe daca stai să te gandesti...

| AFR81 a răspuns:

Terminand liceul nu vei avea nicio meserie. Vei putea merge, insa, la absolut orice facultate doresti pentru ca profilul liceului nu conteaza absolut deloc.

| GetReal a răspuns:

Sunt o multume de facultati cu profilul de filologie unde poti urma multe meserii. Doar cu liceul nu faci nimic. Pune mana si ia bacu, ala e important, apoi du-te la o facultate.