| Anonim37 a întrebat:

Pentru a deveni profesor de o limbă străină la clasele 1-4 sau chiar grădiniță, ce studii se cer? Poți ajunge și prin diferite cursuri sau doar prin facultate în domeniul respectiv?

3 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Doar cu facultate. Si apoi, titularizare pe post. Gradele le iei daca vrei salar mai mare.

| AnaMariaGerman a răspuns:

Cred cã trebuie sã faci o facultate în domeniu. Mai rar sã te lase sã predai doar cu un curs. De obicei e concurență mare pe posturile de limba englezã.

Baftă!

| Anonim37 explică (pentru AnaMariaGerman):

Mulțumesc pentru răspuns!