| SingleForOne a întrebat:

Pentru a face facultatea de master, specializarea în managementul unui spital sau clinici, ar fi necesar o licență de medicină sau o licență de economie, management?

1 răspuns:
| fantomita21 a răspuns:

Salut,
Pentru a face un master în managementul unui spital sau clinică, cel mai comun este să aveți o licență în economie sau management. Uneori, o licență în medicină poate fi utilă, în special dacă doriți să vă concentrați pe aspectele medicale ale managementului spitalului sau clinicii. Cu toate acestea, este important de menționat că cerințele variază în funcție de școală și program, astfel încât este recomandat să verificați direct cu școala la care doriți să vă înscrieți pentru a afla cerințele specifice
Sper ca am fost de ajutor!
Seara frumoasa!