| Gabrielg29 a întrebat:

Pentru a face scoala de asistent farmaceutic iti este necesar bacalaureatul?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca iti trebuie bac ul

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că te referi la o Şcoală Postliceală happy

NU este obligatoriu să ai Diploma de BAC ( respectiv BAC-ul promovat ) în momentul înscrierii, dar TREBUIE să-l promovezi până la finalizarea studiilor postliceale!

Toate cele bune.

| BeckhamRZM a răspuns:

Și la mătura pe stradă îți trebuie BAC din câte am înțeles. Și culmea, cei cu BAC ajung la mătură și să vândă șa0rm@. =]

| Cosmin86 a răspuns (pentru BeckhamRZM):

Nu toti, cei din IT au salarii mai mari decat romanii plecati in afara, fara sa-si rupa spatele.

| SadBoyForever a răspuns:

Nu.

| SadBoyForever a răspuns:

Nu este obligatoriu bacul.

| Irinoasa a răspuns:

Eu stiu ca la postliceala de asistenti farmaceutici unde merge o ruda de-a mea ii primeste si fara bacul luat, numai ca in decursul celor 3 ani trebuie sa ia bacul happy

| TanaseAnaMaria a răspuns:

Matuşa mea este asistent farmaceutic si are bacaulerat.♡Funda?