| ina90 a întrebat:

Pentru a te inscrie la un doctorat ai nevoie doar de lucrare(ideea) sau si de un examen de admitere?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.1/2011 se da examen de admitere si te poti prezenta la acesta numai daca ai o diploma de master sau echivalenta.

| Dracoola a răspuns:

Examen admitere si sa ai un master tot la facultatea respectiva, indiferent de specializarea din cadrul aceleiasi facultati.

| ina90 explică:

Indiferent unde am terminat masterul... pot sa ma inscriu la admitere in cadrel altei universitati?
multumesc!