| anducu a întrebat:

Pentru cei care si-au mai facut transferuri. cum se procedeaza sa te muti in alta scoala? ce pasi trebuie sa urmezi? eu nu mai suport colegii, sunt aiuriti, needucati, iar din kauza lor cade toata clasa. profesorii ne vad la fel ca si pe ei. as vrea sa ma mut la alta scoala. dar s ate muti in alta clasa?

1 răspuns:
| Romancutza a răspuns:

Ei bine, eu m-am transferat in 3 scoli timp de 4 ani si stiu cum e.La inceput va fi putin greu ca sa-i cunosti, de aceea trebuie sa vezi si cea mai mica miscare pe care o fac, observai. Dupa ce iti dai seama ce fel de persoane sunt poti incepe sa discuti mai mult cu ei.Afla calitatile si defectele lor si nu te ingrijora ca te muti. Ia-o de la inceput si fi mai autoritara cu profesorii, nu-ti fie frica, daca stii ca ai dreptate o poti face.

Mult succes in continuare!