| BocmanVerginia a întrebat:

Pentru colegiul Mihai Viteazul București științe ale naturii va fi greu la franceza dacă n-am făcut deloc? Era mai ok sa bifez germana pe care am făcut-o în 5-8?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu consider ca iti prinde bine sa te familiarizezi macar un pic cu mai multe limbi. Daca ti-ai dat seama ca nu ai ales ok incearca sa vorbesti cu diriginta, sa afli daca poti sa te schimbi.

| vasillache a răspuns:

Sunt elev la cnmv, cls a 11a. Depinde de prof, nu conteaza daca esti la stiinte sau la mi. N-am facut franceza in generala si tot nu stiu nimic? Copiezi, n-ai treaba, iar franceza e ultima materie de care ar trebui sa-ti pese. NU TE DUCE LA GERMANA! e ca dracu Casandra si la spaniola e la fel.