| SingleForOne a întrebat:

Pentru confirmarea locului la universitate, taxa de inmatriculare sau de scolarizare se plătește inainte sau dupa semnarea contractului de studiu? Sau amândouă sunt valabile?

3 răspunsuri:
| Anonimu7041 a răspuns:

Nu vreau sa-ti dau o informatie eronata, dar stiu din auzite ca atunci cand te duci sa confirmi locul platesti juma de taxa, ulterior, daca renunti la facultatea aia si te inscrii la alta iti restituite banii, altfel, platesti in continuare cealalta jumatate.
Sper sa fie ok ce ti-am zis!

| SingleForOne explică (pentru Anonimu7041):

30% din semestru, mi-au confirmat ei, și depinde de facultate sau universitate... și trebuie plătitã înainte de depunerea dosarului. Speram să nu fi făcut o greșeală dacă am plătite înainte, dar am mers la ghici, și a mers bine. happy

| Anonimu7041 a răspuns (pentru SingleForOne):

Super!