| thegodfather12 a întrebat:

Pentru Facultatea de medicina animala cati ani trebuie sa stai?

5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Eu am un prieten care termina acum. A facut 6 ani.
Tu daca te gandesti sa dai la facultatea aia pentru. ca iubesti animalele de companie, sa stii ca lucrurile nu sunt chiar cum par. In toata facultatea, Iulian (prietenul meu) a tocit numai despre gaini, porci, cai si vaci. Abia in anul 6 pe sem 2 a avut o materie numita ''animale de companie'', in rest nici nu au vb despre caini, pisici, hamsteri si alte chestii dragalase.
In plus, facultatea este destul de grea si faci multa practica in ferme de vaci, porci si gaini. Ba chiar a castrat si porc prietena mea. Sa vezi ce placut e sa vii acasa dupa ce te-ai tavalit toata ziua cu porcii, ai alegat dupa gaini si te-a calcat o vaca. Iti vine sa te duci sa muncesti cu carca.

| thegodfather12 explică (pentru Daniel9988):

Sunt de la tara, nu ma asteptam la caine si pisica...Mersi!

| Goddess23 a răspuns:

Medicina veterinara dureaza 6 ani.