| bugativeyRO a întrebat:

Per total, evaluarea nationala este mai usoara ca simularea nationala? Ca dupa ce am dat simularea si dupa ce am rezolvat evaluarile din anii 2012, 2013, 2014 am ramas masca cand am vazut ca le facusem de 9.5 - 10 pe cele din anii trecuti ( fara ajutor / sprijin ) si luasem 5.90 in simulare ( la matematica )...

1 răspuns:
| Grama_Ovi_2000 a răspuns:

Da,Evaluarea Nationala este facuta (ma refer la gradul de dificultate) dupa simulari.Adica? Se dau subiecte de simulari pe cat se poate de grele, daca media la acele simulari este mica, atunci examenele vor fi si ele destul de usoare, daca vor fi mari notele? atunci gradul de dificultate la examane va creste. Sper ca ti-am fost de ajutor