| Anaaaaaa1000 a întrebat:

Peste un an voi merge la facultate si nu sunt sigura la care sa ma duc. Imi place partea de relatii internationale si studii europene doar ca am auzit de la unii ca nu merita, dreptul mi se pare prea fancy pentru mine+este greu la admitere. Asa ca va rog daca ati terminat rise sau drept, sau daca stiti persoane care au terminat, sau aveti anumite opinii despre aceste facultati, sa ma ajutati sa aleg una sau sa imi recomandati alta!????????

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca cel mai multe conteaza cat interes iti dai tu ca student pe un domeniu decat facultate, asa ca e irelevant ce au facut altii, mai ales ca tu pari ca esti in cautare de o facultate usoara nu una din care sa inveti ceva

| LisaJulie a răspuns:

Poți sa mergi unde nu se este admitere de exemplu Constanța sau Timișoara! La drept nu este chiar atât se greu, în comparație cu medicina sau facultatea de automatica și calculatoare eu zic ca e mediu!

| LisaJulie a răspuns (pentru LisaJulie):

Cat despre relații internaționale și studii europene dacă asta îți place poți sa mergi pe asta și apoi cine știe poate intr-o zi vei vorbi în parlamentul european