| anonim_4396 a întrebat:

Pianul!? un instrument genial sau doar ceva de lux?

7 răspunsuri:
| tinaHd a răspuns:

Genial si de lux:*:*:*:*

| carminaburana43 a răspuns:

In tinerete mi-am dorit enorm un pian dar parintii mei nu si-au permis. Dupa ce m-am maritat copiii au devenit prioritatea mea numarul unu si daca ei nu mi-au cerut pian eu nu am mai insistat pe subiect.Am avut noroc caci am avut copii cuminti niciodata nu au insistat sa cumpar ce nu ne puteam permite.Au inteles ca le-as da si sufletul daca as putea dar pot da numai cit imi permite buzunarul.

| eucumine010 a răspuns:

Un instrument complex, poti sa ii spui si genial. In nici un caz de lux.

| alynutza99 a răspuns:

Hmm...buna intrebarealaughing Poti spune ca este si de lux,deoarece intr-adevar costa enorm, dar poate fi si genial, deoarece cei ce stiu sa canta la pian sunt...geniali.Nu poti spune ca daca ai apasat pe 2 clape stii sa canti la pian:dSper ca te.am ajutat!:*

| ykow25 a răspuns:

Deci eu cant la pian de 4 ani.Nu mi se pare greu deloc. Daca vrei sa canti melodiile pe care le asculti in general, fii sigura ca un profesor nu te va ajuta.In general, la pian inveti clasicii.Chestia cu,,de lux" depinde, adica poti sa iti iei si o pianina-mult mai ieftina si atunci nu mai e de lux, dar arata bine. Sper ca te-am ajutat.

| Ana1276 a răspuns:

Eu cant la pian.El se poate numi un intrument de lux dar asta nu insemna ca doar oamenii de lux canta.La el poate canta oricine dupa multa munca.

| Muresan_Bianca_1997 a răspuns:

Un instrument genial