| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa imi spuna si mie cineva ce materii noi se fac in clasa a 5a?

2 răspunsuri:
| gsmro a răspuns:

Pai, ti le voi zice pe toate(nu mai stiu ce se face in a patra): 1. Lb Romana

2. Matematica

3. Biologie ( inveti despre plante)

4. Geografie(notiuni de baza:cum se citeste o harta, continentele si alte lucruri despre modul de locuire, popolatie etc...)

6. Tehnologie(o ora pe saptamana: e usor)

7. Desen

8. Muzica

9. Sport

10. Optional

11. Religie

12. Engleza/sau alta limba

13. Franceza/sau alta limba(franceza e mai grea ca engleza, dar e foarte frumosa)

Daca te tii de invatat va fi super usor. Fi totusi pregatit pentru ca la inceputul anului vei da niste teste din materia din 1-4. Incearca sa iei o nota mare, si arata ca esti destept, fii activ, caci atunci cand vei avea o problema unii profesori te vor intelege si nu te vor asculta la lectie etc... Succes si sa iei doar note mari, din clasa a 5-a se cam termina cu joaca.

| AllieAyl a răspuns:

Biologie,Optional,Franceza sau Germana, Tehnologie

funda?