| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa imi spuna si mie cineva, va rog, care este in cunostina de cauza, cum trebuie procedat pentru a te muta dintr-un liceu in altul? La acelasi profil.
Ce acte, ce proceduri, ce medie se ia in considerare etc.
Multumesc anticipat.
( P.S. stiu ca este probabil ca intrebarea sa se fi repetat. In acest caz, scuzele mele. )

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci o cerere către directorul școlii unde dorești să te muți iar motivul să fie unul temeinic.
Pa, pa.

| irinushu a răspuns:

Trebuie sa faci doua cerei de tranfer, una pentru liceul la care te muti, una pentru liceul la care esti. In cerere trebuie sa precizezi motivul transferului. Transferul trebuie aprobat de direcorii ambelor licee. Ar fi bine sa te interesezi la clasa unde vii care a fost ultima medie. Baftahappy