| anonim_4396 a întrebat:

Poate să-mi spună cineva ce ar trebui să spun la interviul pentru admiterea la liceul pedagogic? Sunt in clasa a 8 a și nu știu prea multe despre probe, mai ales interviul și îmi este frică că aș putea pica

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Spui așa :" suntem 6 frați toți ceilalți sunt mai mici de cat mine
Tatăl meu a plecat cu sorcova și nu sa mai întors
Mama merge la munca
Mie îmi.place să am grijă de ei

Eu fac temele cu cea de clasa 1
Eu fac temele cu frații de clasa 2
Eu am grija de sora de clasa a 5a
Le fac de mâncare
Mă pricep la.copii
Le dau usiganie.
Visul meu este sa devin educatoare
Mi-am dat seama că îmi face foarte mare plăcere să îi ajut pe alții
Eu împart cu frații mei tot ceea ce am

Mie îmi place să merg la clubul copiilor îmi place mult sa fac lucruri manuale
Eu știu să croșetez
Eu știu să brodez cu mărgele

Eu știu să fac plasa din mărgele

Eu știu să mestece lutul și să fac oale și alte obiecte din ceramică

Îmi place tare mult să împărtășesc și cu alții

Îmi place să fac tablouri cu semințe

Cea mai mare bucurie a vieții mele este sa ofer un zambet o raza de speranță

Îmi place ideea de voluntariat

Chiar sunt înscrisă la teren pace și crucea roșie și particip împreună cu detașamentul de dezastre la diverse simulări

Știu să acord primul ajutor
Știu să fac resuscitare cardio respiratorie

Mi-am donat toate jucăriile copiilor ucraienieni in gara de nord uitați poze cu mine la donație sau uitați poze cu mine la palatul copiilor

Aceste cadouri sunt făcute de mana mea din ceramica și lut
Au cate o hârtie se 100 euro în ele așa că să meargă la sufletul celor care le primesc
Va rog primiti aceste porcaeioare făcute de mine și. Ceramica că au cate 100 euro în interior.

Ce alte argumente ai mai putea sa aduci

Ai putea spune așa cum tu ai fost înfiată că vrei sa returnezi dragostea și binecuvântarea și să ajuți și tu alți copii jertfindute pentru ei

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Agartha vorbeste prosti. Pentru a fi pedagog trebuie sa dovedesti ca ai o vorbire si o gandire cursiva. Acest lucru se urmareste in primul rand. In al doilea rand se urmareste capacitatea intelectuala si alti cativa parametri, inclusiv cei de cultura generala. O sa fie multe intrebari de la membrii comisiei, la care trebuie sa raspunzi natural.