| Bogdan_Gabriele_1990 a întrebat:

Poate vi se pare o intrebare prosteasca, dar cum se numeste omul care lucreaza in constructii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Denumirea generica este de constructor, dar sunt si denumiri ale meseriilor, cum ar fi zidar, tencuitor, instalator, etc.

6 răspunsuri:
| Mufix a răspuns:

Constructor

| DanielDavid a răspuns:

Constructor happy.

| Arthiom a răspuns:

Depinde acum ce face nenea in construcii, poate sa fie zidar, macaragiu, zugrav etc. In general, constructor, dar impropriu zis.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand face prostii se numeste "Dorel". In rest, cum a spus Ioandelsal e perfect!

| octav005 a răspuns:

Depinde de fiecare meserie.

| mgtow a răspuns:

Muncitor necalificat