| foroyarmark a întrebat:

Poi maine o sa am simulare la matematica (clasa VIII-B) nu stiti cam din ce o sa ne dea? am cautaut pe internet dar nu am prea gasit. Va rog dati-mi si mie un site! Multumesc

3 răspunsuri:
| FreshDreams a răspuns:

Buna! Mai intai spune-ne ce fel de simulare, de test, de teza, de examen...simularile sunt multe.In general, includ toata materia.Nu prea stiu materia de clasa a VIII-a, pentru ca sunt a VII-a, dar banuiesc ca o sa va dea:
1.ecuatii(astea-s cele mai intalnite)
2. functii
3.Arii,perimetre, volume
4.corpuri si figuri geometrice(mai ales cercul si cubul)
Iti atasez un site cu materia necesara, pentru ca simulare cu exercitii nu am gasit nici eu.
http://www.calificativ.ro/......-a359.html

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

De multe ori poti gasi teste la matematica sau ma rog tot ce iti trebuie, indiferent la ce materie pe didactic.ro; noua mereu ne da de acolo... sper sa-ti fie de foloswinking

| Marius_Simion_1993 a răspuns:

Da nici eu nu gasesc tie ti-a placut ce tia dattt FreshDreams ca eu nu stiu nimic si ce ma faccccccccc