| anonim_4396 a întrebat:

Pot cere recunoașterea unei note de la bac daca nu am fost la una dintre materii?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La urmatoarea sesiune poti solicita sa-ti fie recunoscuta o nota de 5 sau peste 5 doar daca ai sustinut examenul la respectiva materie.
Si examenul de bacalaureat este finalizat si obtii diploma doar daca ai sustinut competentele, examenul scris la toate materiile, ai obtinut nota de cel putin 5 la fiecare materie iar media rezultata este de cel putin 6.

| darrio2007 a răspuns:

Ce „amuzant" esti! Ca si intrebarea din februarie.

| GREEDYBLD a răspuns (pentru darrio2007):

Am uitat sa specific că nu m-am prezentat la o materie...

| darrio2007 a răspuns (pentru GREEDYBLD):

Ai specificat in intrebare. Altfel nu-ți răspundeam.

| Violleta2022 a răspuns:

"acum 53 minute | GREEDYBLD a întrebat:
Pot cere recunoașterea unei note de la bac daca nu am fost la una dintre materii?"

Cum sa ceri sa ti se recunoasca ceva, odata ce tu nu te-ai prezentat la examen?
Ce ti se poate recunoaste este doar ABSENTA!

| GREEDYBLD a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai înțeles greșit, și totodată m-am exprimat și eu prost.
Am luat nota de trecere la română, dar nu m-am prezentat la biologie și la matematica am luat nota mica, iar eu as dori să știu dacă pot cere recunoașterea notei de la română.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GREEDYBLD):

Poti sustine BAC-ul la urmatoarea sesiune cand se da BAC-ul (in toamna sau la anul in vara), putand mentiona pe cererea de examinare ca doresti sa pastrezi nota de la lb. romana obtinuta in sesiunea din vara 2024, dorind sa sustii numai examenele de la matematica si biologie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică să îți pună ei o nota din burta? Hahaha

| ReddY25 a răspuns:

Dacă nu ai fost, cum ai vrea să fi notat?

| Cipi1212 a răspuns:

C să îți recunoască nota dacă nu ai fost la examen?