| Dalmore a întrebat:

Pot da exemple personale in eseuri?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea e ok sa zici de exemplu eu m-am dus acolo si am vazut aia, mai degraba foloseste la o forma neutra "cineva cand se duce acolo, poate vedea asta". Nu ca e gresit sa dai din experienta, dar nu suna bine deloc. Nu mai esti totusi in clasele mici sa faci naratiune

| sierra1 a răspuns:

Nici o problemă! Chiar îi conferă o amprentă de veridicitate!

Numai să nu-ți fie jenă de ce scrii...

| anamariarot a răspuns:

Da, poți, dar nu să zici „Am stat mult la calculator și acum port ochelari", ci „De pildă, o persoană care petrece mult timp în fața computerului poate dezvolta probleme de vedere"; ai prins ideea.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu exemple personale, insa puncte personale de vedere da. Adica iti spui opinia despre niste aspecte, insa nu ai voie sa zici gen ca te ai dus la bunica si ai mancat cirese. Ai voie sa te raportezi insa la alte texte sau documente pentru a-ti sustine punctele de vedere.