| Alex1amih a întrebat:

Pot depune cerere de transfer la un alt liceu dupa repartizare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poți dar degeaba o depui, DUPĂ ce termini a 9 a, e altă poveste...

| gabicoo a răspuns:

Nu. Trebuie să faci clasa a IX-a acolo și abia din clasa a X-a te poți transfera. Te poți transfera vara asta dacă te afli într-o situație specială: boală, liceul la care ai intrat este foarte departe, etc.

| ionut13512 a răspuns:

După repartizare nu (din câte știu), însă cel mai rapid moment în care vei putea depune o cerere de transfer la un alt liceu, este prima vacanță dintre module. Înainte de asta trebuie să te interesezi dacă liceul respectiv are locuri libere la specializarea/profilul unde vrei să te duci și dacă e cazul să dai diferențe.