| AvalohAlyn a întrebat:

Pot face si invata la o facultate cu profil uman,teologie sau religie,filosofie,istorie sau geografie? Sunt la seral acum,la profilul protectia mediului si nu prea imi place, e imposibil sa ma transfer acum! Ma pot inscrie peste 3-4 ani la o facultate cu profil uman daca am facut seral? Sunt Alin si am 18 ani.A si ce documente am nevoie? Trebuie ceva special? Va multumesc mult, sunt recunoascator pentru viitorul vostru raspuns.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai liniștit, termină liceul, i-a bacul și mergi la ce facultate îți dorești și să faci ceea ce îți place după absolvire.
Liceul îți trebuie pentru diploma de bacalaureat, nu obligatoriu profilul pentru a urma cursurile unei facultăți.
Succes pe mai departe, Alin!
P.s.: la facultate poți merge și peste 10 ani, sănătos să fii.
Pa, pa.

| AvalohAlyn explică:

Va multumesc la toti.Va pup!

| Nickname1890 a răspuns:

Te poti inscrie la orice facultate nu conteaza ce liceu ai facut.

Iar legat de geografie as zice ca e mai mult real decat uman.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

La admitere, nu conteaza prea mult forma de invatamant, ci doar absolvirea liceului si nota de la Bacalaureat, combinata intr-o forma sau alta cu media anilor de studiu, ca fiecare facultate are formula ei de calcul.
Desigur ca te poti inscrie.
De la liceu ai nevoie de diploma de BAC sau adeverinta de absolvire, daca inca nu ai diploma, si foaia matricola.
Mult succes!