| luvaka a întrebat:

Pot intra clasa a 7 a anul acesta in Romania daca eu am lipsit in clasa a 6 a din octombrie pana la sfarsit si am facut scoala in alta tara?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce au scris cei din scoala straina, pe foaia matricola. daca ei au scris ca tu ai terminat clasa a VI-a, atunci in Romania poti merg ein clasa a VII-a.
Dar daca ceid e la sscoala straina spun ca nu ai terminat a VI-a, din pacate in Romania vei intra direct intr-a VI-a.

| gabicoo a răspuns:

Da! Intri și îți saluți foștii colegi apoi te duci la fumat pe teren.