| Catalinjik a întrebat:

Pot intra la facultatea de medicină dacă dau bacul la fizică?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intri in urma examenului pe care il dai la admitere la Medicina. Bacul doar iti da dreptul sa poti admite la orice facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta la ce dai BAC-ul atata vreme cat il iei, ca apoi sa te poti inscrie la examenul de admitere la medicina!

La Medicina NU se intra cu media de la BAC ci cu un examen de admitere foarte-foarte greu, unde dai examen la biologie, fizica sau chimie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă treci examenul de admitere, poți.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ce treaba are bacul cu admiterea? Poți da, admiterea conteaza pentru a intra la medicina.