| Dana_Alina_1997 a întrebat:

Pot intra la un liceu daca eu am media 7.79 si el are media 7.88. Credeti ca va mai scadea?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu cred ca mediile de admitere o sa fie mai mici anul acesta decat cele de anul trecut si o sa intri. De altfel, chiar daca ar fi diferenta mai mare, nu strica sa pui liceul respectiv la prima optiune, n-ai nimic de pierdut, doar de castigat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşiwinking

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, este posibil să ai şanse de a fi admisă la acel liceu!

Toate cele bune.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Depinde de mediile elevilor care aplica la liceul respectiv, insa da mediile pot scadea

| Blue07 a răspuns:

Dupa nivelul de dificultate al examenelor si modul in care s-au calculat mediile anul acesta, eu zic ca sunt sanse destul de mari sa scada mediile.Bafta!

| Alexvtm a răspuns:

S-ar putea sa mai ramana locuri si sa te bage la liceul respectiv. Unele persoane au intrat la economic cu media pe care o ai tu anul trecut.