| Andreeasoare97 a întrebat:

Pot sa frecventez cursurile unei facultăți daca nu sunt inscrisa acolo?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca vrei sa asisti la cursuri, fara sa te implici, te duci pur si simplu la curs, si gata. Profesorii nu cunosc in veci numele si figura la toti studentii, mai ales cand cursurile se fac in amfiteatre mari.
Si nu se striga catalogul happy.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic da, dar daca profesorul isi cunoaste bine studentii o sa iesi in evidenta

| minrest a răspuns:

Draga Andrea, in Universitate (nu in fabricile de diplome) exista traditia nobila a audiatului, un student poate audia cursuri pe care nu le are, chiar la alte facultati, ca doar o face ca sa se perfectioneze. Eu am audiat cursuri pe care nu le aveam, printre altele ale lui Lucian Boia. Sigur, nu mergi la seminarii, poate doar daca te-ar invita profesorul. Amfiteatrul e mare, dar poti sa ii spui profesorului, daca vrei sa fii in perfecta regula. Cand vad copii harnici ca tine imi creste inima. Sarut mana.

| EneCristian a răspuns:

Pai ce facultate ca sunt unele unde nu ai voie si in ce sens? adica vrei sa vezi cum este acolo sau sa partici pa cursuri? sunt tabere de vara care au rolul asta de a verifica toate facultatile.

| Andreeasoare97 explică (pentru EneCristian):

La facultatea de drept si la ASE, in sensul de a merge la cursuri si a asculta ce se vorbeste acolo