| Justarand0mguy a întrebat:

Pot sa ma transfer de la profil tehnic la profil real din al doilea modul? (Clasa 10)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Transferurile s-au incheiat deja si se pot face numai la inceput de an scolar, cu 2-3 saptamani inainte, cand sustii examenele de diferenta.

Exceptie: se pot face transferuri si in timpul anuluis colar NUMAI daca elevul se muta dintr-un judet in altul.

| CoolDns11 a răspuns:

Practic ai putea, dar este probabil ca să repeți clasa a x-a, la mine asa a fost.