| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa particip la Erasmus plus pentru a face schimb de țară o perioada fără ca școală mea sa participe la proiect?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, parteneriatele sunt intre universitati.

| ofataoarecareee a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai când era la gimnaziu deja se organiza

| anonim_4396 explică (pentru ofataoarecareee):

Nu stiu daca sunt parteneriate si intre scoli gen scoli gimnaziale, licee, eu doar de universitati stiu. Dar voiam sa spun ca daca scoala nu are parteniat cu o alta scoala din afara, nu poti participa, fiindca exista materii care trebuie sa se echivaleze. Si daca nu exista parteneriat intre scoli, nu se pot echivala, logic, nu?