| alexcuamare123 a întrebat:

Poti deveni actor fără facultate?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Talent sa ai
daca Tom Cruise, Jim Carey sau Johnny Depp au putut...

| mihai69 a răspuns:

Foarte puțini au reușit.

| gabicoo a răspuns:

Da! Dar mai ales figurant!
Unde?
Prin primării, consilii județene, prefecturi, ministere, etc

| johnnny123 a răspuns:

Teoretic, da. Practic, ai șanse de 0.001%.

De fapt văd că ieri voiai să faci medicina și să pleci în străinătate. Asta spune multe despre cât de serios ești în legătură cu viitoarea ta carieră. Cred că în cazul tău șansele sunt mai degrabă 0. 0001%.

| alexcuamare123 explică (pentru johnnny123):

Nimeni nu a spus că vreau să devin actor, interpretezi greșit, intrebarea a fost pusa din curiozitate, aparent acum nu mai ai voie nici sa fii curios.

| Furnicuta000 a răspuns:

Da dar e greu pentru ca in Romania majoritatea actorilor au facultate (facultatea de actorie e extrem de grea si se intra greu) si tot isi gasesc greu de lucru deci daca nu ai facultate ori trebuie sa fii foarte talentat, foarte frumos si/sau sa ai pile ca sa-ti faci loc

| LisaJulie a răspuns:

Da! Dar nu ai șanse atât de mari! Poate dacă ești în Statele Unite sau Marea Britanie

| MistarGoGu a răspuns:

Amator. eventual!

| MistarGoGu a răspuns:

Sau iti faci cont pe UCast.ro si faci figurație prin filme si reclame! Unele se plătesc destul de bine daca ai trăsături deosebite *( semeni cu un actor, politician Sau altă vedeta )!
La figurație specială se pot lua chiar 700 -1000 lei intr-o zi de filmare!

| Justme111 a răspuns:

Da. Si poti incerca daca ai posibilitatea sa participi la tor felul de castinguri pentru a te face cunoscut daca esti talentat.