| Sldushsh a întrebat:

Poți lua bacul fără meditații?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu l-am luat

| NLS a răspuns:

Depinde de profesorul avut la clasa, dedicarea sa, si de capacitatea ta de înțelegere.
Dacă aveți la clasa un profesor care se ocupa de voi, va explica exercițiile și de ce se rezolva asa (la mate ma refer), si daca tu ești obisnuit/a să lucrezi suplimentar și sa pui întrebări la clasa, nu cred ca sunt cu adevărat necesare, daca nu iti permiți.
Deasemenea, daca nu ești în întârziere, vezi ca exista canale de Youtube foarte bune de unde poți exersa pregătire pentru BAC la mate: Păcurar Cosmin, Pauza de mate, si mai sunt.

La romana ori îți faci rost de acele "eseuri", ori încerci sa le faci tu, inspirându-se din ce găsești făcut mai demult.
PS: orice ar zice unii, ajuta foarte mult sa citești operele.

| LMichaell0308 a răspuns:

Salutare, da se poate eu sunt anul 1 la facultate si am luat bacul cu 6.50 cu doar o saptamana de invatat. Nu iti recomand sa faci asa daca te apuci din Martie si inveti 1 ora pe zi atat! Dar macar 3 4 zile pe saptamana si in ultima luna tragi putin mai tare poti lua 7 8 fara probleme. Mult succes si atentie, asta conteaza si sa ai un plan de invatat e foarte important.

| 120bulevard a răspuns:

Da, se poate, dar nu strica niste lectii virtuale de pe Youtube, la romana iti recomand sa inveti cele mai imprevizibile opere si sa nu te iei dupa aia de pe reddit sau Facebook sau altii din clasa care vorbesc din povesti, ca au ei pe cineva la minister si alte prostii. Foarte important, nu ingrasa porcul in ajun ca o sa iei o nota deplorabila sau poate chiar n-o sa iei, bac-ul e un examen greu, un examen al maturitatii asa ca nu te grabii, stai linistit si invata ca inca mai este timp.

| Lioana a răspuns:

Da. Se poate. Dar meditatiile te vor ajuta sa iei nota mai mare.

| anonim1920 a răspuns:

Buna.Da,iti poti face o mapa cu materia din clasa a 9 a pana in a 12 a si sa inveti pe fiecare zi cate o lectie.Sa faci exercitii din culegere(mate/fizica).Sa faci teste multe.Sa urmaresti pe Youtube lectiile pe care nu le intelegi. Daca e materie de tocit n ai ce sa faci.Inveti asa cum e, faci rezumat si le inveti pe toate.

| ReddY25 a răspuns:

Da,eu happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pe vremea mea (acum peste 40 de ani,) era o rusine sa te duci la meditatii. Se considera ca numai prostii se duc la meditatii. Din anul meu (3 clase de circa 30 de elevi) doar unul n-a luat Bacalaureatul.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu te duce capul, il poti pierde oricum.

Răspuns utilizator avertizat