| Vasile_Cristian_1990 a întrebat:

Poti sa aplici la o universitate cu domeniu sportiv daca nu ai studii? Iti trebuie profil sportiv?

Răspuns Câştigător
| pisicutaadorabila a răspuns:

Trebuie doar sa iei bacul, daca ai terminat un liceu bun si ai luat bacul poti merge la orice universitate.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa dai la o facultate doar cu „studiile" de la gradinita? Nu intri nicaieri la modul cum spui tu.

| AshuraElric a răspuns:

Nu ai studii sau ai terminat un alt profil? Dacă ai trecut bacul îți poți depune dosarul la orice universitate (la unele se intra cu nota de la bac, la altele nota de la bac se calculează cu admiterea). Găseşti mai multe informații pe pagina facultății.