| chiuchiu39 a întrebat:

Prezenta la simularile in clasa a8a este obligatorie? ce se va intampla daca nu ma prezint la simulari?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Prezența la simulări nu este obligatorie.
Notele de la simulări nu se pun în catalog.
Simulările sunt pentru ca elevul să se învețe cu emoțiile, cu timpul limitat, cu propriile cunoștințe; pentru ca în ziua bac-ului să-i fie mai ușor.

Probabil în ziua simulărilor nu se mai fac ore. O astfel de organizare internă tine de școală, și lipsa la simulare poate să ducă la absență.
Cel mai bine întrebi dirigintele.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La acele simulari se dau note pe care profesorul le pune in catalog. Absenta la acele simulari duc la scaderea notei la purtare.
Simularile sunt facute pentru binele tau si a tuturor celor de clasa a 8-a, ca sa va pregateasca pentru examenul cel mai important, pe care il vei da in cateva luni.

| sierra1 a răspuns:

- prezenta NU e obligatorie
- note NU se dau in catalog - după cum te derutează unii/unele

se intâmplă că nu știi cam pe ce nivel te situeți cu invățatul, doar atât

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu e obligatorie.
Profesorii vor sti ca nu ai mers si vei pica destul de rau, plus ca nu aflii la ce mai trebuie sa exersezi si nu ai o idee clara asupra unei posibile note.

| chiuchiu39 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Fiind din prima generatie cu programa schimbata (care inca se schimba pentru ca de ce nu) tot ce stiam este ca la examen se axeaza mai mult pe scriere libera, nu teorie, plus ca facusem deja exemple de subiecte, sincer nu sunt foarte grele de aceea ma gandeam sa nu ma duc la simulari, plus ca lipsa de chef e destul de mare

| Refresh0 a răspuns:

Nu e obligatorie, dar e recomandata.